Jubileuszowy Kalendarz na 2022

Na 5-lecie Fundacji wydaliśmy piękny kalendarz. Do kupienia już w Teatrze Śląskim!

Koniec roku to czas prezentów - dlatego na rok 2022, który jest dla nas szczególny bowiem świętujemy nasze 5-lecie, wydaliśmy specjalny kalendarz. Nie tylko my mamy urodziny, ale i Teatr Śląski świętuje poważne rocznice: 115 lat istnienia, 100 lat sceny polskiej, 25 lat Rady Mecenasów.

Kalendarz możecie kupować w teatralnym sklepie Pan Stanisław z Katowic, który działa od października w Katowicach. Cena 25 zł. A kalendarze, które właśnie rozpakowaliśmy z drukarni są szczególne!
Na tegoroczny projekt kalendarza, ze względu na jubileuszowy charakter, wybraliśmy archiwalne plakaty. Z dumną wspominamy czasy, gdy Teatr Śląski swoimi projektami wspierali wielcy artyści i przedstawiciele tzw. Polskiej Szkoły Plakatu. Na kartach kalendarza znajdziecie prace nie tylko śląskich mistrzów, których zna cała Polska (Jerzy Duda-Gracz czy Roman Kalarus), ale i jednego z największych polskich plakacistów, Andrzeja Pągowskiego; słynnych ilustratorów: mistrza ilustracji książek dla dzieci - Jana Marcina Szancera, znanego z twórczości satyrycznej Jerzego Flisaka czy wieloletniego rysownika m.in. „Przekroju”, Daniela Mroza. Nie zabrakło także wizjonerów formatu Jerzego Szajny czy współtwórcy Centrum Scenografii Polskiej – Jerzego Moskala. W wyborze znalazły się także plakaty prof. Stanisława Kluski, grafika związanego z katowicką ASP czy małżeństwa absolwentów tejże uczelni: Kazimiery Sękiewicz-Pląder oraz Zbigniewa Plądry.