Mamy już plakat do najnowszej produkcji!

Zobaczcie BYKA na mieście!

Zrobiony w STUDIO teatrzegalerii plakat już pojawił się w przestrzeni publicznej Warszawy. 19 marca tytuł, który mamy przyjemność współprodukować, będzie miał prapremierę. Czasy jak wiemy od kilku dni trudne, i my zastanawialiśmy sie czy grać, czy nie...

Wahał się też sam autor, Szczepan Twardoch, także reżyser wraz z Robertem Talarczykiem. Ostatecznie zdecydował tak:

Wahałem się jeszcze kilka dni temu, bo chodzę jak oszołomiony od kiedy zaczęła się wojna, więc się wahałem: czy w ogole wypada teraz robić premierę w teatrze, kiedy na Ukrainę spadają rosyjskie bomby? Sięgnąłem jednak później głęboko do tych śląskich mądrości, które odziedziczyłem po moim dziadku, po moich babciach, rodzicach i przodkach, i przypomniałem sobie to specjalne bóstwo śląskie, tego największego bożka górników, kolejarzy, kowali, chłopów, których jestem potomkiem, a bożkiem tym jest praca.

Miałbym więc swoją pracę porzucić za sprawą łajdaka Putina? Nie mogę tego zrobić i nie chcę, praca moja to życie moje. Nie kopię węgla, nie orzę ziemii, tylko stukam w klawiaturę, albo siedzę na próbach, ale praca to praca. A życie musi iść dalej.

A zatem gramy!