W marcu prapremiera BYKA! Jubileuszowy tytuł Fundacji

5-lecie Fundacji świętujemy m.in. nową, naszą drugą produkcją. "Byk" Szczepana Twardocha z rolą Roberta Talarczyka od 19 marca na afiszach w Warszawie i Katowicch.

Trwają ostatnie prace do premiery teatralnej, którą współprodukuje Fundacja. Produkcja powstaje w partnerstwie z prestiżowymi instytucjami kultury: warszawskim STUDIEM teatrogalerią, wrocławskim Instytutem im. Grotowskiegooraz krakowską Łaźnią Nową.
„BYK" to drugi po „Pokorze” tekst dramatyczny Szczepana Twardocha, autora bestsellerowych powieści m.in: „Króla”, „Morfiny” i „Dracha”. Bohaterem monodramu jest Robert Mamok, który w dwóch językach, po polsku i po śląsku zmaga się z własną tożsamością klasową i etniczną. Występuje Robert Talarczyk. Co istotne, sztuka ukaże się także w formie książkowej nakładem Wydawnictwa Literackiego miesiąc po premierze, 13 kwietnia 2022.

TEKST - Szczepan Twardoch
REŻYSERIA - Robert Talarczyk, Szczepan Twardoch
SCENOGRAFIA - Marcel Sławiński
MUZYKA - Aleksander Nowak